Co nowego

Zachęcamy do obserwowania Chlorofilu na Bloglovin.

Skąd ten zastój? Matura - i wszystko jasne. Misako i lumaris rozpaczają, ale nie możemy powiedzieć, kiedy coś się tu pojawi.

PropozycjeMasz ciekawy pomysł na tematy kolejnych artykułów? Jakaś biologiczna zagwozdka czy niejasność nie daje Ci spokoju? Masz do zrobienia biologiczny projekt czy po prostu zadanie domowe? Pisz, pisz, pisz, a my postaramy się spełnić Twoje oczekiwania.

Dotychczasowe propozycje:
(również te z poprzedniego adresu) 

- krzyżówki genetyczne
- silikon
- tabletki antykoncepcyjne = bezpłodność w późniejszym czasie - prawda czy fałszywy alarm?
- obalenie niektórych założeń teorii Darwina
- dawstwo organów

10 komentarzy:

 1. Sam kiedyś chciałem, ale uznałem się nie podołam w sposób należyty, obalić niektóre z założeń teorii Darwina o ewolucji.

  Jeśli miałabyś ochotę to napisz o tym, ale prosiłbym o naprawdę porządny tekst, w którym będą odwołania do źródeł. Z tego co się orientuję, są strony w języku angielskim, na których podważana jest ta teoria, mogłabyś z tych stron korzystać.

  To trudne zadanie, no ba pasuje się w ogóle zapoznać z całą teorią, ale może kiedyś będziesz tym zaciekawiona? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam dla was propozycję, oby dosyć ciekawą.
  Dawstwo organów.
  Sama mam doświadczenie w oddawaniu krwi, wielu czytelników pewnie również, jest wiele stron, na których można się zarejestrować jako dawca. Myślę, że to niezwykle ważny temat w naszych czasach, bo w XXI wieku medycyna poszła znacznie do przodu, zwłaszcza w Polsce i zwłaszcza w kwestii transplantologii. (Ostatnie wiadomości na przykład: przeszczep płuc dwójce nastolatków).
  Z drugiej strony możecie też poruszyć temat czarnego rynku. Podsyłam inspirującą animację:
  http://images.medicaltranscription.net.s3.amazonaws.com/dead-than-alive.gif

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście - animacja inspirująca...
  Mamy kilka innych planów na najbliższe tematy, ale postaram się wdrożyć ten jak najszybciej. Masz rację, że warto byłoby go poruszyć.

  Dziękuję za propozycję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mogłabyś też zahaczyć o krwiodawstwo? Bardzo chciałabym w przyszłości w ten sposób pomagać, ale słyszałam, że osoby z tatuażem nie są dopuszczani do oddawania krwi :| Jeżeli tak to dlaczego? :)

   Usuń
  2. Osoby z tatuażem mogą oddawać krew. Tylko muszą odczekać jakiś czas po zrobieniu sobie tatuażu (bodaj miesiąc). Kumpel ma tatuaż i normalnie krew oddaje.

   Usuń
  3. wiem, dowiedziałaś się zaraz przed zapisaniem na listę :D trzeba czekać aż pół roku! :O

   Usuń
 4. Witajcie,

  mam propozycje dla was do przystąpieniu do klastra (takiej grupy wzajemnie wspierającej się w promowaniu nauki oraz w podejmowaniu różnych celów) - jak coś to poprzez formularz z klaster.plusuj.pl napiszcie. Klaster jest w ramach fundacji Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych (www.plusuj.pl)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio, jak podniósł się stan wód w rzekach, pojechałyśmy z koleżanką na rowery i zauważyłyśmy pianę na paru podtopionych drzewach. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ze sobą, ale wydaje mi się, że tak. Fajnie byłoby gdybyście to wytłumaczyły ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że mamy za małą wiedzę, żeby wymądrzać się na takie tematy. Do tego przypuszczam, że żeby to solidnie zdiagnozować przydałoby się więcej informacji. Kto wie, czy za przyczyną nie stoją jeszcze inne czynniki.

   Usuń
 6. Ja jestem ciekawa, jak to się dzieje, że w krzyżowaniu towarowym u zwierząt rzeźnych występuje heterozja, tzw. wybujałość mieszańców. Stosuje się to do jednorazowego uzyskania bardzo dobrych jakościowo zwierząt.
  Na przykład: uwierzycie, że krowy rasy belgijska biało-błękitna to zasługa genetyki, a nie sterydów? ;) Poniżej link do zdjęcia.
  http://img372.imageshack.us/img372/2903/002qp7.jpg

  OdpowiedzUsuń