Co nowego

Zachęcamy do obserwowania Chlorofilu na Bloglovin.

Skąd ten zastój? Matura - i wszystko jasne. Misako i lumaris rozpaczają, ale nie możemy powiedzieć, kiedy coś się tu pojawi.

Autorki

Misako

Co może być istotne, to za pewne mój wiek - 17, jak i pewnie profil klasy, do której uczęszczam - biol-chem. Interesuję się biologią, stąd tematyka bloga. Oprócz tego jeżdżę konno, czytuję fantastykę, a czasami zdarzy mi się obejrzeć anime (tu pokłony w stronę starego dobrego Dragon Ball'a czy Naruto, a więc nic ambitnego). Sezonowo zmagam się też ze snowboardem i windsurfingiem, z różnym skutkiem.
Z racji tematyki bloga już parę osób pytało mnie, kim chciałabym zostać w przyszłości. Otóż marzy mi się ta prozaiczna medycyna. Nie wiem, jak wszystko się ułoży i gdzie wyląduję w rezultacie za te parę lat, ale naprawdę chciałabym pomagać ludziom jako lekarka. Raczej bez heroizmu i patosu, nie jako bohaterski chirurg, bo nie wiem, czy podołałabym stresowi operacji i tak ogromnej odpowiedzialności, ale może neurolog? Styczność z guzem mózgu czy wylewem sprawiły, że chciałabym zająć się tą dziedziną, ale czasu na decyzję mam jeszcze sporo.
Jeśli nie medycyna, może mikrobiologia? Naprawdę trudno mi powiedzieć. Pewne jest jedno - na tę chwilę nie widzę innej opcji niż studia powiązane w jakiś sposób z biologią. 

Lumaris

Najłatwiej znaleźć mnie pod nickiem Lumaris, ewentualnie w wersji "Lummaris". Urodziłam się w połowie 1995 roku i jestem świeżo upieczoną absolwentką klasy biologiczno-chemicznej. Nie mam jakichś fascynujących zainteresowań, swój wolny czas przeznaczam na czytanie (głównie literatura XX wieku), pisanie (wszelkiego rodzaju proza), słuchanie muzyki (najczęściej Bon Iver i różnego typu trip-hop, folk, indie itd.) i naturalnie na pogłębianie swojej wiedzy z biologii i języka francuskiego. 
Jeśli chodzi o biologię, szczególnie lubię układ nerwowy, genetykę molekularną, mikrobiologię (szczególnie zagadnienia związane z mikrobiomem człowieka), immunologię oraz nanotechnologię i, co ważne, studiuję na kierunku ściśle z tymi zainteresowaniami związanym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz